Obavijest !

covid-19

Drage planinarke i planinari,

ponukani trenutnom situacijom, gdje pandemija covid-a uzima sve više maha, odlučili smo Vam se obratiti u nadi da ćemo svi zajedno shvatiti ozbiljnost trenutne situacije i tako lakše „pregrmiti“ ovo turobno razdoblje u kojem se nalazimo.

Ljudi smo kao i svi vi. Volimo planine kao što ih i vi volite, posebno nam je drago kada kao društvo pođemo na zajednički, organizirani, planinarski pohod i kada se  tamo družimo, veselimo, uživamo u prirodi.

Međutim, isto tako, svjedoci smo svi zajedno trenutne situacije koja vlada ne samo u našoj bližoj okolini, već u cijelom svijetu. Ljubav prema planinarenju i druženju, trenutno je sporedna, a zdravlje nama najbližih kao i nas samih je primarno. Najvažnije.

Možemo mi imati svoja razmišljanja o svemu ovom što nas okružuje, možemo biti buntovni, možemo se tome suprotstavljati, no to moramo činiti samo na osobnoj razini, ne smijemo prelaziti granicu kojom kada ju pređemo, počinjemo ugrožavati one koji razmišljaju suprotno od nas i koji se, ako ćemo biti iskreni, ipak ponašaju kao što se ponaša većina i kao što to, htjeli mi ili ne htjeli priznati, propisuju stručnjaci.

Kao ljudi koje ste izabrali za vođenje društva, i koji, nadamo se da to nemamo potrebe naglašavati, uistinu živimo za planinarenje, obećavamo, da ćemo kada sve prođe, debelo nadoknaditi ovu prazninu.

Znamo da želite prekinuti ovaj post, ovu umrtvljenost, znamo da možda neki od Vas misle da smo nedovoljno aktivni po tom i nekim drugim pitanjima, no uvjeravamo Vas u suprotno. Radimo neke stvari i stvaramo platformu za naredno razdoblje i sa time Vas posebno ne želimo opterećivati. Za to nema potrebe.

Glede samih izleta, trudimo se, no na žalost moramo poštivati regule i moramo misliti korak unaprijed. Svi znate da su sva zla koja su se pojavljivala  kroz ljudsku povijest, uvijek prolazila, tako će vjerojatno proći i ova pandemija.

Nakon noći uvijek je dolazio dan, nakon lošeg vremena, razdoblje sunčanog i lijepog vremena. Tako će vjerujemo biti i sada. A kada se to napokon dogodi, planine koje nas i dalje vjerno čekaju, ponovno će postati naša igrališta i mjesta našeg druženja i veselja. Tada ćemo konačno otići svi zajedno i na Hrastovičku goru i Cepeliš, kao i na mnoga druga mjesta. Plan koji ćemo sačiniti za slijedeću godinu, a o kojem već sada želim da počnete i Vi razmišljati, trebao bi slijediti ova nadanja.

Pobrinuti ćemo se da sredstva koja imamo, nakon ovog, usmjerimo više u poticanje isključivo planinarenja, u potporu pojedinih planinarskih pohoda, organizaciju atraktivnijih, višednevnih izleta. Manje u neka zbivanja i događanja koja ipak, ruku na srce, nisu izvorno planinarska. Sve u želji da se vratimo planinama. Nadam se da ćete u tome biti uz nas. Do tada Vas molim da nastavite pojedinačno, u manjim skupinama, držati poveznicu sa planinom, posjećivati ih kada imate vremena. Već dugo ste u planinarstvu i znam da imate dovoljno iskustva da to učinite bez straha.

Želja nam je da u 2021.godini, a koja nam je praktički pred vratima,  govorimo isključivo o tome kako smo se lijepo proveli na izletima, kako smo se veselili, smijali se, pjevali, upadali u razno-razne dogodovštine. Samo o tome.

Do tada, drage planinarke i planinari, veliki planinarski i prijateljski pozdrav svima uz onaj naš poznati VEDRO!

Upravni odbor HPD Garjevica Čazma

There are no comments yet