Petrovom gorom u potrazi za posljednjim hrvatskim kraljem

Opet se pokazalo da se sinergijom ekipa planinara iz dva planinarska društva postižu najbolji rezultati.

Članice i članovi Hpd Garjevica Čazma i DPP Ivanić Grad uputili su se jutros put Petrove gore. Petrova gora zaista ima dugu povijest pa neću o njoj sada pisati. Staze Petrove gore za mene imaju neki poseban rekla bih svečani karakter, jer ona je zaista posebna. Ovaj put popeli smo se poučnom stazom, pa prema Malom Petrovcu gdje se nalazi zapušten memorijalni centar (507m), pa Veliki Petrovec i grob posljednjeg hrvatskog kralja, Petra Svačića. Staza nije bila zahtjevna. Postoje putokazi tako da teško možete promašiti. Tome svjedoči dobro utabana i markirana staza koja najvećim dijelom prolazi kroz šumu pa je ugodna za šetnju.

No, ono najvažnije. Da ne zaboravim današnji glavni lik ove priče i šetnje. To je naša, malena Dora, četverogodišnja djevojčica, Dinkova ljubimica. No, neću zaboraviti ni Damjana, ni Dorijana, ni predivne djevojčice obitelji Brezničar, tako da se može reći da kod nas uistinu na mladima svijet ostaje. Samo tako djeco moja, nastavite šetati po prirodi, jer priroda je život.

Text:Ljiljana Oršulić (Mihekovec)

Fotografije: sudionici pohoda