Održana Izborna skupština HPD Garjevica Čazma

U petak, 19.siječnja 2024.g., u prostorijama Centra za kulturu Čazma, održana je Izborna skupština HPD Garjevica Čazma.

Naime, početkom 2024.g. završio je četverogodišnji mandat svih tijela udruge i moralo se, sukladno Statutu, krenuti u izbor novih ljudi u tijelima udruge.

Ukratko, Skupština je protekla u ugodnom ozračju, te su sve odluke navedene u Dnevnom redu, u konačnici izglasane jednoglasno. Tako je bilo i prilikom izbora ljudi u tijela udruge.

Na mjestu predsjednika udruge, ostao je stari/novi predsjednik, Kristijan Čikor, na mjestu potpredsjednice stara/nova potpredsjednica, Nataša Furmek, isto kao i na mjestu blaganika, stari/novi blagajnik, Miroslav Grebenar. Jedina je novina, izbor Žarka Jančića na mjesto tajnika udruge, umjesto Mladena Golubića. Na preostala tri mjesta u Upravnom odboru, izglasani su novi/stari član, Darko Devčić, te nova imena, Josip Brezničar i Ivančica Čikor.

Nadzorni odbor u potpunosti je izmijenjen i na čelu istog je sada Sabina Živica kao predsjedavajući, te Ana Jelača i Tea Bednjanec kao članovi. Isti slučaj je i sa Sudom časti. Na čelu Suda je sada Ivica Pešut kao predsjedavajući, te Vesna Golubić i Ljiljana Oršulić kao članovi.

Novina je i izmjena imena Dječje planinarske družine u Obiteljsku sekciju HPD Garjevica Čazma, a koja ima i svoje ime – “Garjevički žirići”, kojom će rukovoditi Ana Jelača.

Usprkos želji i nadanjima starog/novog predsjednika udruge prije Skupštine, da dođe do ozbiljnije promjene na čelu udruge, tj.da na mjesto predsjednika udruge “zasjedne” neko novo ime, nitko od članova nije želio prihvatiti tu funkciju, te je na Skupštini odlučeno da se rad udruge nastavi u gotovo istom sastavu i sa gotovo istim ljudima.

Međutim, istaknuto je da do određenih promjena u budućem radu udruge mora doći, sve kako bi se teret obaveza koji je na udruzi, a koja je dosta aktivna kako na lokalnom nivou, tako i šire, disperzirao na veći broj članica/članova.

Na kraju, čestitke svim izabranima u tijela udruge i sve najbolje u budućem četverogodišnjem radu.

Tekst i unos: K.Čikor

Fotografije: Davor Kirin – Photography