Pohod povodom Sveta tri kralja

Evo, ušli smo u Novu godinu.
Naš tradicionalni prvi planinarski pohod je onaj na "domaćem" terenu. U Moslavini. Povodom blagdana Sveta tri kralja.
Cilj nam je svake godine sa istim započeti i otvoriti planinarsku sezonu te ujedno zahvaliti našem počasnom članu, Zlatku Salaju, na svemu onom što nesebično čini za ovo društvo, a poglavito za našu Metlarsku zabavu.

Pohod je ponovno opravdao naša očekivanja, a nadam se i očekivanja naših dragih prijatelja iz HPD Bilogora Bjelovar koji su u velikom broju nazočili ovom pohodu.
Hodalo se pitomim moslavačkim brežuljcima, pjevalo se, veselilo, pekle su se kobasice na vatri, pilo kuhano vino, te pokoji gemišt. Ovo potonje zahvaljujući Vladi, Miri i Ljerku.
Hvala im.
Na imanju Zlatka Salaja, naš dolazak je fotografijom zabilježio Davor, a pohod je fotografijom vrijedno bilježio i Delimir.
Na kraju, Zlatko Salaj je opet iz svog podruma donio dobru kapljicu i sve nas počastio. Odužili smo se skromnim poklonom.
Sve u svemu, uživali smo.
Kao i uvijek.

Tekst: Kristijan Čikor