Izlet iznenađenja povodom dana žena

Kako bi održali tradiciju i ugodno iznenadili ženske članice društva, planinari HPD Garjevica Čazma, ponovno su organizirali izlet iznenađenja za njih. Lokacija je do posljednjeg trenutka bila uistinu iznenađenje i tek se silaskom sa autoceste kod Lipovljana počelo nagađati da bi odredište moglo biti - Lonjsko polje. Tako je i bilo, Park prirode Lonjsko polje i selo Krapje.
Ukupno 31 ženska članica, 4-ero djece i 2 muška pratitelja.

Obilazak je započeo edukativnom prezentacijom i filmom od strane stručnog vodstva Parka. Nakon toga smo podijeljeni u dvije grupe (zbog brojnosti), te je jedna grupa pošla u pješački obilazak, a druga na vožnju brodom Vodomar, na rijeci Savi.
Možemo konstatirati da su obje grupe uživale u vožnji Savom, te susretu sa podolskim govedom i posavskim svinjama, kao i pogledom na močvaru sa graničarskih čardaka. Nakon zamjene uloga, obje grupe su se ponovno našle kod početne pozicije, kod ulaza u Park.
Nakon kupnje suvenira koji su uistinu prihvatljivih cijena, krenulo se kući, a glad i žeđ koji su već dobrano počeli mučiti planinarke, utaženi su fantastičnim gljivarskim gulašom našeg Franje i vinskim odabirom našeg Darka.

Veliko hvala osoblju Parka prirode Lonjsko polje na iznimnoj susretljivosti, ljubaznosti i stručnosti.